Najlepszy debiut tego roku – MORTAS

0
Po bardzo dobrze przyjętym utworze “Jeśli” i kawałku “Dom”, który podbił między innymi Listę Przebojów Programu III Polskiego Radia i wiele innych rozgłośni, wydają wreszcie album! Zespół Mortas, bo o nich mowa, zapowiadają premierę swojego debiutanckiego albumu.

Wydawnictwo “Tu” ukaże się nakładem wytwórni SP Records już 28 lutego. Na płycie znajdzie się dziesięć wyjątkowych kompozycji – subtelnych, przepojonych artystyczną wrażliwością. Nie brakuje w nich elektronicznych i rockowych inspiracji, a poetyckie teksty decydują o sile i oryginalności przekazu. 

POSŁUCHAJ MORTASA!

W sobotę premierę będzie miał utwór zapowiadający premierę – “Przedostatni”. Pierwsi słuchacze usłyszą go na falach radiowej Trójki w popołudniowej audycji Piotra Stelmacha – “Myśliwiecka 3/5/7” pomiędzy 16 a 19, a o godzinie 19 opublikowany zostanie na kanale YouTube SP Records. Towarzyszyć mu będzie wideoklip w reżyserii Sławka Pietrzaka. 

Płyta ukaże się już 28 lutego – także w postaci cyfrowej we wszystkich serwisach streamingowych. Preorder można natomiast zamówić w sklepie SP Records.

ZAMÓW ALBUM “TU”!

Mortas to zespół, składający się z trzech utalentowanych muzyków – Adama Mortasa, Bartka Tarkowskiego i Michała Korpeckiego. Muzykę, jaką tworzą, określić można jako fuzję wielu gatunków, m.in. popu, rocka, muzyki elektronicznej i poezji śpiewanej, która jest ich wielką inspiracją.
Utwory z ich debiutanckiego albumu, “Tu”, przez wiele tygodni znajdowały się na wysokich miejscach Listy Przebojów Programu III Polskiego Radia, gościły również na antenach wielu polskich rozgłośni. Muzyków doceniło wielu dziennikarzy muzycznych, w tym Piotr Stelmach z radiowej Trójki oraz redakcja magazynu Teraz Rock. 

%d bloggers like this: