[Recenzja Płyty] Hydra – “From Light to the Abyss”

0

21 sierpnia tego roku, doom metalowy zespół Hydra zadebiutował pierwszym wydawnictwem „From Light to the Abyss” dzięki wytwórni Piranha Music. Pierwszy raz mam doczynienia z tego typu materiałem. Nigdy jeszcze nie zdażyło mi się napisać recenzji doom metalowego zespołu, ale kiedyś musiał nadejść ten czas, by otworzyć się jeszcze szerzej na muzykę. Przede wszystkim naszych Rodaków!

Przed Wami pięć anglojęzycznych piosenek, debiutującego zespołu Hydra pochodzących z EPki pod nazwą „From Light to the Abyss”.

EPka zespołu Hydra zaczyna się utworem „When the Devil’s Coming Down”. Od pierwszych sekund słychać, że przed sobą mamy piosenkę, do której można kiwać głowami. Razem z Hydrą schodzimy do piekła, przez które wokalista bandu – Dąbek nas oprowadza i opowiada o sile zła.

Następny numer „No One Loves Like Satan” przyznaję, dziwnie się czuję, gdy słucham słów „Everything you need is Satan’s love”. Z przymrużeniem oka należy patrzeć na warstwę tekstową. Muzycznie Hydra brzmi jak naprawdę dobry, znany metalowy zespół z zachodu i gdybym nie wiedział, że to Polacy, to bym nie rozpoznał.

„Secrets of the Undead” interpretuje jako piosenkę o zagubieniu i o tym jak zło w dalszym ciągu zwycięża. Jak każdy z nas czasami odpuszcza starania i patrzy wkurzony na wszystko dookoła.

Mimo ciężkiej tematyki, mini albumu Hydry słucha się bardzo dobrze. Nie ma tutaj mocnych wrzasków, są świetne riffy i wpadające w ucho melodie.

Dla mnie „From Light to the Abyss” jest zanużeniem w ciemność, która może złapać za rogi każdego z nas. Uświadamia, że nie tylko dobro istnieje na tym świecie i bardzo łatwo o pokusę i przejście na drugą stronę mocy.

Na Hydrę składają się:  Dąbek – wokalista, Mieszko – gitary, Vanat gra na basie oraz opowiada za teksty piosenek oraz Yahoo! na perkusji.

%d bloggers like this: